Вище шапки тільки небо (higher_caps) wrote in ukraine_russia,
Вище шапки тільки небо
higher_caps
ukraine_russia

СБУ порушила кримінальну справу проти Медведєва

за інформацію в його блозі...

СБУ взялася за луганчанина, який виклав секретний довідник в Інтернет


За блогера взялася Служба безпеки України. СБУ розслідує справу луганчанина, що виклав в Інтернеті телефонний довідник. Основна претензія правоохоронців - до Всесвітньої мережі потрапили секретні відомості, зокрема дані на спецабонентів-посадовців.
Телефонні номери спецабонентів Луганська та частково їхні домашні адреси - в Інтернеті. Разом із людьми, які просто не хотіли, щоби їх знайшли через звичайний довідник, завісу утаємничості зняли з суддів, працівників прокуратури та інших посадовців. Усіх тих, для кого розкриття приватних даних може завдати чимало клопоту. За основу файлу блогер узяв базу даних "Укртелекому" — але "нередаговану". Як вона потрапила до кіберзлочинців, зараз з'ясовують. Наразі обласне управління СБУ не коментує інцидент, уникає роз'яснень і "Укртелеком". А от винуватця скандалу довго умовляти не довелося. Хлопець розповів, як 9 місяців тому розмістив довідник на власному сайті, красиво оформив його і пояснив, як користуватися. Каже, хотів лише допомогти землякам.

Дмитро Медведєв, блогер: "Я проверил работоспособность ввёл пару фамилий. То что этот справочник оказался расширенной версией для меня было полной неожиданностью. Я не знаю истории этого справочника, как он появился в Интернете".

"Укртелеком" на появу довідника поскаржився СБУ. Співробітники цієї служби видалили сторінку блогера, а у її власника вилучили ноутбук та сім-карти з мобільного. Утім Дмитро переконує, з нього роблять офірного цапа, а справжніх кіберзлочинців не шукають. Він натрапив на довідник в Інтернеті як багато інших. На прохання "5 каналу" Дмитро вмить знаходить його на просторах Всесвітнього павутиння.

Максим Сисоєнко, 5 канал: "Довідник досі в Інтернеті. Достатньо зробити буквально 2 кліки: один, два — і він у вашому розпорядженні. Тут, наприклад, легко знайти номери домашніх телефонів та адреси, за якими мешкають співробітники СБУ в Луганську".

Юристи, довідавшись про таку ситуацію, лише розводять руками. Подібного випадку у судовій практиці України ще не було. Утім готові захищати і постраждалих чиновників, і блогера.

Ігор Чудовський, юрист: "Это фактически надо менять систему телефонной связи. А если адреса то это незаменимо. Честно говоря делаешь простой запрос на который обязаны отвечать, а органы не дают даже простую такую информацию".

Проти хлопця-блогера вже порушили кримінальну справу за фактом поширення інформації з обмежаним доступом. Нині Дмитрові загрожує штраф або кілька років позбавлення волі.

Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, Луганськ, 5 канал

Ще. http://life.pravda.com.ua/problem/4a447dd30381d/ via joanerges

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments