MAG (magner58) wrote in ukraine_russia,
MAG
magner58
ukraine_russia

Ото вже

12.05.2009

Незвичайного відлюдника затримали днями працівники приймальника-розподільника Хмельницького міського відділу міліції. Правоохоронці під час профілактичного рейду по виявленню осіб без постійного місця проживання, які ведуть бродячий спосіб життя, у одній з приміських лісопосадок наштовхнулися на цікавого лісового жителя – у досить непогано обладнаній землянці без жодних документів мешкав 23-річний молодик на ім‘я Сергій. У власноруч спорудженому житлі чоловік доволі добре облаштувався. Крім усього необхідного для більш-менш нормального існування, тут була невеличка бібліотека, мініелектростанція, виготовлена молодиком з підручних матеріалів. Як згодом з‘ясувалося, молодий чоловік мав природний хист до радіоелектроники. На харчі заробляв збором металобрухту, якого на місцевому звалищі відходів від будівництва було чимало.Коли міліціонери почали встановлювати особу затриманого «Тарзана», то з‘ясували, що він громадянин Росії, який дезертирував з російського президентського полку. За словами Сергія, у кремлівських стінах у складі президентських військ він прослужив півтора року, доки у нього не виникли серйозні непорозуміння з командиром частини. Коли конфлікт досяг апогею, юнак не витримав і самовільно залишив війська. Певний час він переховувався у орендованих квартирах на московських околицях, заробляючи на життя різнорабочим на будівництві. Та довго прожити у російській столиці без жодних документів практично неможливо, тому хлопець повернувся на рідний хутір у Волгоградську область. Але й там його не чекали з обіймами, навіть колишні друзі дивилися скоса, як на зрадника. А виправдовуватися Сергій не вважав за потрібне. Тому і вирішив податися у Сочі. Там якраз йшло будівництво у зв‘язку з майбутньою олімпіадою, тож він розраховував заробити трохи грошей. Половину шляху до курортного міста молодик подолав пішки і йому така «піша» подорож настільки сподобалася, що він уже не зміг зупинитися. Підзаробивши грошей, чоловік вирішив подорожувати далі. Уже кілька років поспіль виношував мрію побачити стародавній Київ, тому і обрав його наступним пунктом призначення. Подолавши на власних двох майже чотири тисячі кілометрів, причому більшість з них – по безлюдних місцинах, сучасний «тарзан» дістався Харкова, потім Одеси, аж доки не осів на Хмельниччині. Тут він планував підготуватися до подальшої подорожі: придбати карту України, змайструвати компас та зарядний пристрій.

Не зважаючи на такий не звичний для урбанізованої людини аскетичний спосіб життя, молодий чоловік не почав пиячити та просити милостиню, і навіть живучи у землянці продовжував займатися своїм духовним та фізичним розвитком – читав книги, щось майстрував, робив фізичні вправи та здійснював пробіжки. Він завжди мріяв займатися науковою роботою та навчатися в університеті, але, на жаль, у матері, яка самотужки виховувала двох синів, не було коштів, щоб оплатити освіту у хорошому навчальному закладі. Найбільше табу для нього – це вчинити злочин. Адже ми звикли вважати, що якщо людина не має постійного місця проживання, то це, зазвичай деградований пияк, наркоман або ж злодюжка, крадій. На думку Сергія, заробити гроші завжди можна, якщо людина цього бажає і не цурається будь-якої роботи. А прогодуватися можна і без грошей – наша природа досить щедра, але ми не вміємо цього цінувати. Інколи молодик свідомо тижнями голодував. Каже, що так розум стає світліший, кращі ідеї на думку приходять, та й організм очищається.

Наразі працівники приймальника-розподільника чекають з Росії підтвердження особи «тарзана», після чого буде вирішена його подальша доля. Сам же мандрівник-відлюдник не збирається припиняти свої подорожі і має намір найближчим часом пішим ходом потрапити на … Аляску.

Інна Проник
ВЗГ УМВС України
в Хмельницькій області
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 10 comments